פתח סרגל נגישות

כלי נגישות

X לתיאום פגישה

תודה.

פנייתך התקבלה, נציגנו ייצרו עמך קשר בהקדם.

בינתיים, אתה מוזמן לקרוא מה כתבו עלינו

טויוטה, פיג'ו לפנייך!

סקרי אמינות ושביעות רצון עדכניים ממקמים את דגמי פיג'ו גבוה בחלק העליון של הטבלה, כן, אפילו לפני טויוטה

לאחרונה התפרסמו באירופה מספר סקרי אמינות ושביעות רצון, והנתונים שהתקבלו מהם עשויים להפתיע רבים. בישראל לא מתבצעים סקרי אמינות לרכב חדש ומשומש, אך בעולם קיימים מספר גופים מרכזיים שמפרסמים סקרי שביעות רצון ואמינות באופן קבוע, הבולטים שבהם הם JD Power ו-Consumer Report האמריקני. בעוד ש-Consumer Report בודק דגמים שמשווקים בשוק הצפון-אמריקני, הסקרים של JD Power מבוצעים בשווקים שונים ובהם שווקים אירופאיים כמו זה הגרמני או הבריטי. סקרים אלו רלבנטיים במיוחד עבורנו שכן הדגמים הנבחנים בהם הינם בעל מפרט אירופאי ובדרך כלל זהים לאלו שמשווקים בישראל.

המותגים האמינים ביותר

סקר JD Power UK Vehicle Dependability Survey 2018 שהתפרסם בסוף חודש יולי האחרון הוא מבין הסקרים המקיפים ביותר שנערכים בשוק הרכב הבריטי. סקר זה מבוסס על תשובותיהם של יותר מ-13,000 בעלי רכבים בני 3-1 שנים לשאלון מפורט אודות האמינות של המכוניות בהן הם נוהגים. בסקר נבדקת כמות הבעיות או התקלות עליהן מדווחים בעלי הרכבים, וזאת בחלוקה ל-8 קטגוריות של תקלות (מצב חיצוני, מנוע ותיבת הילוכים, שמע ותקשורת וכיוב') ו-177 סוגי תקלות אפשריות. הסקר מציג את מספר התקלות לכל מאה כלי רכב מאותו סוג, ומעניק לכל דגם ציון כך שניתן להשוות בין דגמים שונים, וגם בין יצרנים שונים.

סקרניים? ובכן הנה התוצאות. ראשית הממוצע הענפי שעומד השנה על 128 תקלות לכל מאה מכוניות. זהו נתון לא נמוך במיוחד, אבל יש לזכור שלמרות השיפור המתמיד באיכות הרכבים, יש בכל העת גם הטמעה של מערכות טכנולוגיות חדשות (כמו מערכות בטיחות או מערכות שמע ותקשורת) שגם הן עשויות להשפיע על כמות התקלות.

בהמשך לכך, אם בוחנים את רשימת המותגים המובילים, מסקנה ראשונה ומעניינת היא שבכל 13 המקומות הראשונים (עם כמות התקלות הקטנה ביותר) ממוקמים מותגים "עממיים" ולא מותגי יוקרה. מותג היוקרה שנמצא במקום הגבוה ביותר, הגיע רק למקום ה-14…

נתון נוסף שעשוי להפתיע רבים הוא שמותג פיג'ו ממוקם בין עשרת הגדולים, והגיע למקום השמיני בסקר עם דיווח על 107 תקלות בלבד לכל מאה מכוניות – טוב יותר משמעותית מהממוצע בענף שהוא כאמור 128 תקלות לכל מאה מכוניות.    

זאת ועוד, פיג'ו ממוקם גבוה יותר ממותגים רבים שבדרך כלל מייחסים להם רמת אמינות גבוהה. על פי נתוני הסקר המקיף, דגמי פיג'ו אמינים יותר מאלו של טויוטה, של הונדה, של פורד, של פולקסוואגן ושל מאזדה. לסיכום, אם היו לכם דעות קדומות אודות "אמינות צרפתית" כדאי שתעשו ריפרש, כי הנתונים מהשטח אומרים באופן ברור שדגמי פיג'ו אמינים יותר מאלו של מותגים יפניים רבים.

ומכונית הסופר-מיני האמינה ביותר היא…

פיג'ו הצטיין לא רק בסיכום הכללי כמותג, אלא גם בקטגוריית מכוניות הסופר-מיני שהיא מבין הפופולריות ביותר והתחרותיות ביותר בשוק האירופאי. סקר JD Power מדרג לא רק יצרנים, אלא גם דגמים ספציפיים, ובקטגוריית מכוניות הסופר-מיני (Small Car) זכתה בתואר פיג'ו 208.

מתוצאות הסקר עולה כי הפיג'ו הקטנה מציגה אמינות גבוהה מאוד וזאת לצד צריכת דלק נמוכה שהופכים את ה-208 למכונית משתלמת במיוחד ובעלת עלויות אחזקה נמוכות. כל אלו הקנו לה חמש נקודות מתוך חמש אפשריות, ואת המקום הראשון בקטגוריה, לפני דגמים מתחרים כמו טויוטה יאריס ויונדאי i20.

לא רק JD, לא רק 208, ולא רק פיג'ו חדשה

הנתונים העולים מסקר JD Power האחרון מצטרפים לנתונים נוספים שהולכים ומחזקים את מעמדו של פיג'ו כאחד ממותגי הרכב האמינים והמבוקשים ביותר. לצד הסקר של JD Power, הסקר המקיף והגדול ביותר בשוק הבריטי מכונה Driver Power ונערך על ידי אתר ומגזין הרכב המוביל Auto Express. סקר זה מבוסס על תשובותיהם של 50,000 בעלי רכבים חדשים ומשומשים, שעונים על שאלון שביעות רצון מפרט. גם בסקר Driver Power האחרון פיג'ו מצטיין.

בעלי מכוניות משומשות, בנות 6-3 שנים, נשאלו לגבי שביעות הרצון שלהם וסיפקו מידע מרתק, ולפרקים גם מפתיע, על רמת האמינות של מכוניות משומשות. יש לציין שהבחירה במכוניות בנות 6-3 חשובה במיוחד שכן לאחר שלוש שנים מסתיימת תקופת האחריות של מרבית המכוניות.

בסקר שבחן את מידת האמינות ושביעות הרצון מדגמים משומשים, הגיע פיג'ו 3008 דור 1 למקום הראשון בקטגוריית מובילי הנוסעים (People Carrier)., ה-3008 (דור 1) שיוצר בין השנים 2016-2009, זכה לציון אמינות של 89.16%, מבין הגבוהים בסקר, וכאמור גם בתואר "מוביל הנוסעים האמין ביותר".

ומה לגבי 3008 החדש? ובכן, רכב הפנאי המסוגנן של פיג'ו זכה בסקר Driver Power 2018 המקיף במקום החמישי בקטגוריית המכוניות האמינות ביותר (Most Reliable Cars). ה-3008 החדש זכה לציון אמינות גבוה במיוחד של 95.22% – קרוב מאוד לציונים של הדגמים במקומות הרביעי והשלישי בסקר, וטוב יותר מכל SUV קומפקטי אחר!

וזה לא הכול, פיג'ו 3008 הצטיין לא רק ברמת האמינות שלו, אלא סחף את משתתפי הסקר וזכה בתואר "Best Car to Own", או במילים פשוטות, המכונית שהכי טוב להיות הבעלים שלה. ה-3008 זכה בציון הגבוה ביותר בסקר של 93.88% והקדים לא רק את כל המתחרים שלו בפלח רכבי הפנאי הקומפקטיים, אלא את כל מאות הדגמים שהשתתפו בסקר.

הטבלה לא משקרת

נתוני הסקרים המקיפים והעדכניים של JD Power ושל Driver Power לא מותירים מקום לספק: פיג'ו מיצב את עצמו כמותג רכב מוביל בתחום האמינות, והדגמים החדשים שלו מציעים רמת אמינות גבוהה במיוחד – גם דגמים חדשים, גם משומשים, גם ביחס לתעשיית הרכב בכלל, וגם ביחס לפלחים בהם הם מתחרים.

קשה שלא להתרשם מההצלחה של פיג'ו – במיוחד מההכתרה של 3008 החדש כרכב שהכי כדאי להיות הבעלים שלו על פי סקר Driver Power האחרון. עבור מי שמצוי בעולם הרכב זה אולי מפתיע פחות, אבל עבור אלו שעדיין מחזיקים בדעות קדומות, כדאי לכם לחשוב שוב, כי הטבלה לא משקרת.

 כיתובי תמונה:

 תוצאות סקר JD Power UK Vehicle Dependability Study 2018 – פיג'ו בין עשרת הגדולים – לפני טויוטה והונדה (טבלה: JD Power)

 פיג'ו 208: מכונית הסופר-מיני (Small Car) האמינה ביותר ע"פ JD Power (תמונה: פיג'ו)

 ובמקום הראשון… פיג'ו 3008 נבחר על ידי המשתתפים בסקר Driver Power 2018 וזכה בתואר המרשים "Best Car to OWN" (תצלום מסך: אתר autoexpress.co.uk)

 כתב: ש. רוזנבלום